Ivana Dudková, Vyživená žena

Rituál zavinování/
Rituál vtělení

Není na světě celistvější terapie než rituál zavinování

…dopřej si sdílení tak dlouhé, aby ses dostala do opravdové hloubky a v bezpečném prostoru vyslovila i to, co by sis jindy nedovolila.

…slova mnohdy nestačí, emoce, pocity uvězněné       v těle odejdou při masáži.

očistu, odpoutání se od starého příběhu pak završí voda, koupel či sprcha, ze které již přichází “nová” žena.

samotné zavinutí je nádherná cesta zpět k sobě,     k podstatě, do těla, konečné propuštění starého       a vkročení do nového příběhu.

Dovol si celodenní péči, naslouchání, bezpečný prostor, hloubku a ticho. Dovol si prožitek, na který v životě nezapomeneš.

O historii rituálu.

 

Rituál zavinování není žádná novinka. Je to prastarý přechodový rituál, který se prováděl v různých podobách po celém světě. Primárně sloužil k uzavření období šestinedělí.

 

Pro Slovany bylo zrození portálem, bránou mezi dvěma světy. Tato brána se otvírá jíž 40 dní před porodem, energie začíná pracovat. Při porodu se musí žena plně otevřít, duše i tělo jsou dokořán. Žena vchází do labyrintu pro své dítě, jde naproti duši a otevírá tuto bránu. Ve chvíli, kdy žena rodí, jako by byla někde “mimo, mezi světy” mezi životem a smrtí. Z labyrintu musí žena vyjít a bránu – porod uzavřít. Protože, co bylo otevřeno, by mělo být zase uzavřeno, aby energie a síla neutíkaly pryč.

 

Proto je důležité během 40 dnů po porodu odpočívat, pečovat o sebe a hlavně nechat o sebe pečovat.

Poporodní zavinování se dělalo většinou 40. den po porodu. 40. den se měla brána uzavřít. Ve chvíli, kdy se brána uzavřela, mohla matka a dítě plně žít v tomto světě.

Zrození každého dítěte je pro ženu iniciací a poporodní zavinování je završením této iniciace. Zavinování je třešničkou na dortu iniciace. Je to ta poslední “maličkost”, která dovrší přechod do ženy MATKY. Je to rituál zcelení duše i těla, rituál obnovy ženy. To, jak žena prožije šestinedělí, kolik síli obnoví a nabere, pak má vliv na celý její další život. Proto je šestinedělí tak důležité a mělo by být posvátné.

 

Text k historii rituálu jsem převzala z webu Veroniky Velehradské, úžasné průvodkyně, která mě rituál naučila. Děkuji.

 

Mám dávno po porodu, je pro mě rituál vhodný?

Já sama jsem si rituálem zavinování prošla až rok po posledním porodu (mám 3 děti). Do té doby jsem ho neznala, nebo jsem si ho nechtěla dovolit.

Ano, rituál zavinování můžeš projít i s velkým odstupem od porodu, klidě mnohaletým. Jen se musíš připravit na to, že možná zalituješ, že sis ho nedopřála dřív a po každém porodu, tak jako jsem zalitovala já. Nicméně, vše přichází v pravý čas a uzavřít porod je velice důležité, ať se to nakonec stane kdykoli.

Pro mě samotnou znamenal přechod do nové etapy života, konečně jsem se stala Matkou. Ano, měla jsem 3 děti a stále jsem byla tou holkou…nějak jsem čekala, že děti povyrostou a bude to jako dřív, nedokázala jsem to opustit. Jako bych skutečně uvízla v nějakém mezičase, tou holkou jsem dávno nebyla, ale roli matky jsem nedokázala přijmout, něco chybělo. 

Týká se rituál jen tématu porodu?

Ne. Rituál zavinování je velece silný přechodový, uzavírací rituál. Často s sebou nese trasformaci, proměnu. Proto se hodí pro uzavření jakékoli záležitosti, která je pro tebe v životě významná a ty cítíš, že ji potřebuješ konečně uzavřít a jít dál. Takto je rituál vhodný i pro muže.

S jakými tématy se při rituálu potkávám? Co vše lze rituálem uzavřít?

Uzavření životní etapy a vstoupení do nové, životní převrat.

Změna práce, nalezení svého poslání, dovolení si seberealizace.

Uzavření vztahu.

Úmrtí, odchod blízkého člověka.

Stěhování.

Díky délce a hloubce rituálu se vždy dobereme k tomu “skutečnému” tématu, které je potřeba uzavřít. Sama jsem mnohdy překvapená, kam až se s klienty dostáváme. Je to nádherný, sebeobjevný prožitek.

Jak je to prakticky?

Rituál je na celý den, cca 8-9 hodin. Celý se odehraje u tebe doma (případně v pronajatém prostoru, který si hradíš sama). Pokud kojíš, je třeba, aby se celý den o miminko někdo staral a nosil ti ho jen na kojení.
 

Rituál začíná přípravou prostoru.
Součástí rituálu je příprava speciálního nápoje (já používam ceremoniální kakao, pokud žena nechce jinak), práce s bylinkami, arometarapie, případně další techniky (automatická kresba, tanec, je li třeba), masáže, koupel (případně sprcha nebo napářka), samotné zavinutí a nakonec úklid, který provádím já.

Byliny, oleje i ostatní materiál, který je součástí rituálu zajišťuji já a je součástí ceny.

K rituálu patří také cca 45 minutová konzultace před rituálem a následná podpora po dobu 2 týdnů po rituálu.

 

Cena

Cena rituálu je 11000 Kč
Zavinuji na Moravě a v Praze. Napiš, uvidíme, jak je to daleko, jestli je v mých silách dojet.
Pokud máš zájem o rituál, napiš mi na mail podpora@ivanadudkova.cz nebo na můj messenger.

 

Rituálem zavinování byla měla projít každá žena...

Tohle se říká, je to pravda? 🙂

Čím déle se pohybuji v “terapeutickém” prostředí, tím víc mě rituál zavinování udivuje svoji komplexností. To, jak naší předkové “věděli”, mě nepřestává fascinovat. I díky tomuto jsou prožitky z rituálu skutečně trvalé… co odejde, se nevrací.

 

Jenže tohle není terapie, tohle je PÉČE, hýčkání, plná pozornost jen tobě. Ta péče je vědomá, průvodkyně má skutečně otevřené srdce, nesoudí, přjímá. Ve světě, kde je mezi ženami stále více rivality než sesterství, je tohle neskutečný prožitek. Já tohle oplakala dojetím.

Je fascinující vidět ženy, které v určitem okamžiku rituálu povstanou do své síly. 
Jsem obrovsky vděčná, že u toho můžu být.

Samotné zavinutí na závěr je nádherným završení, kdy se tělo propojí s duší, je to silné, hluboké, nekonečné... prostě wow :).

 

Přála bych každé ženě, aby si tímto rituálem mohla projít. Je to něco, na co se nazapomíná.

Rituál vtělení - co je to? 🙂

Rituál vtělení byl takový můj spontání nápad… trošičku jsem si předělala klasické zavinování.


Inspirovalo mě právě samotné zavinutí, kdy pomocí šátků ženě uzavírám 7 zámků, 7 míst na těle. Tato chvíle vede ženu silně do těla. Já sama tuto část rituálu vnímám jako propojující duši a tělo.


Práce s tělem je moje veliké téma a od žen mi chodí opakovaně zpětná vazba, že se po mých terapiích cití více v těle. S některými řeším přímo toto téma, tedy vtělení. Velice často se dotýkáme přijetí těla.


Rituál vtělení je rituál zavinování s prvky bodyterapie. Při rituálu pracujeme s příběhem těla, zařazuji tanec nebo jiný pohyb. Pracujeme více terapeuticky v souvislosti s přijetím těla. Žena však nepřijde ani o bylinky nebo EO, užije si i masáže a koupel :). Rituál je stejně pečující jako klasické zavinování.


Pokud je tvým zásadním tématem TĚLO, přeješ si přijímat tělo, přeješ si se s ním usmířit, může být právě tohle pro tebe to pravé.


Průběh je velice podobný klasickému zavinování, jen jsem zaměnila některé techniky a masáže.


Časový rozsah, rámcový průběh i cena jsou tedy stejné.


Tento rituál jsem si testovala na mojí učitelce, Verči Velehradské a prošla jsem :). Verča nakonec dala rituálu i název, když mi jako některé další ženy napsala, že se cítí “vtěleně” :).

Napiš mi a můžeme probrat, jestli je pro tebe Vtělení vhodné :).Reference

Veronika Velehradská

"Po celém procesu se cítí "vtěleně"."

U Ivanky jsem prošla rituálem zavinování spojeným s oživením a hlubším poropojení se svým tělem. Bylo to nádherné. Dostala jsem vyživující péči, Ivančinu plnou podporu a pozornost a to je něco, co jsem už hoodně dlouho potřebovala. Po celém procesu se cítím “vtěleně”. Těžko se slovy vyjadřuje, co se událo, ale byl to další velmi důležitý střípek do celé mozaiky a já jsem Ivance nesmírně vděčná za to, že mě provedla a pomohla mi objevit to, co jsem dlouho hledala.

Máš zájem o rituál? Prosím, kontaktuj mě na mail podpora@ivanadudkova.cz, případně na můj messenger.

Ivana Dudková
79302 Lomnice 10

IČ 09921702

Jsem průvodkyně na cestě k propojení s tělem a k objevení tvého opravdového Já. Ráda tě budu podporovat a pomůžu ti udělat změny, které tě posunou.

 

Ochrana osobních údajů

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

KONTAKT

© 2021, Ivana Dudková All Rights Reserved, Web by Aannička